Sytuacja związana z koronawirusem zmienia się każdego dnia. Wczoraj został ogłoszony stan epidemii. Wielu przedsiębiorców jest w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego z naszej strony, jak i ze strony mBanku ruszyliśmy z szeroką komunikacją wspierającą przedsiębiorców.

Infolinia

Uruchomiona została specjalna darmowa infolinia 22 100 45 43, która umożliwia uzyskanie informacji dotyczących rozwiązań wspomagających prowadzenie biznesu. Eksperci OSCBR odpowiadają na kluczowe pytania księgowo-podatkowe i są na bieżąco z rządowymi programami pomocowymi.
Infolinia jest czynna 7 dni w tygodniu w godz. 9.00-17.00.

Ponad 100 księgowych uczestniczy w naszej akcji (kolejnych 200 gotowych jest do współpracy), co pozwala obsłużyć około 3000 połączeń dziennie!
 

Jakie pytania najczęściej zadają przedsiębiorcy?

Dotychczas przedsiębiorcy najczęściej pytali ich o to, jak zgłosić firmę do ZUS, gdy ten jest zamknięty oraz czy przedsiębiorcy przysługuje zasiłek na opiekę nad dzieckiem do lat 8-mu. Księgowi udzielali też odpowiedzi na pytania dotyczące:

  • dodatkowych zasiłków opiekuńczych,
  • zasiłku chorobowego dla przedsiębiorców,
  • możliwości zawieszenia działalności,
  • odroczenia terminu płatności składek,
  • dostępnych ulg w spłacie lub możliwości umorzenia należności z tytułu składek (ZUS).
     

Poradnik dla przedsiębiorców

Przygotowaliśmy również kompendium wiedzy, w którym odpowiadamy na ważne pytania dotyczące skutków ogłoszenia stanu epidemii oraz rządowych programów pomocowych.

Poradnik można pobrać bezpłatnie ze strony https://morganizerfinansow.pl/wsparcie, a jego aktualizacje wysyłamy mailem.

Zapraszamy na nasz fanpage, gdzie na bieżąco informujemy o zmieniającej się sytuacji w kontekście wspierania przedsiębiorców https://www.facebook.com/OSCBR-369682093515769/

 

 

Pracuj z domu. Wspieramy przedsiębiorców!
21 marca 2020

Przystąp do OSCBR

668 465 054  Pon- Pt : 9 -17